Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Мала Каратуль

Мала Каратуль - село, центр сільської Ради. Розташована вздовж річки Каратульки (притока Трубежа), за 8 км на південний схід від районного центру та за 36 км від залізничної станції Переяславська. Через село проходить автомагістраль Київ-Переяслав-Хмельницький-Лубни. Населення - 780 чоловік. Сільраді підпорядковані населені пункти Воскресенське й Травневе.
На території села розміщена центральна садиба колгоспу ім. М. Ф. Ватутіна, за яким закріплено 2775 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2018 га орної землі. Господарство має тваринницько-зерновий напрям. З допоміжних підприємств є пилорама, млин, майстерня для ремонту сільськогосподарських машин. За високі досягнення у виробництві сільськогосподарської продукції 15 колгоспників нагороджено орденами й медалями СРСР.
У селі є восьмирічна школа, школа сільської молоді, клуб, бібліотека.
Мала Каратуль заснована в період Київської Русі (середина XI століття). 1924 року створено партійну організацію.
За мужність і відвагу, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни в боротьбі проти гітлерівських загарбників, 77 жителів села нагороджено орденами й медалями. На території села діяло партизанське з'єднання ім. В. І. Чапаева.

Мала Каратуль