Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Денихівка

Денихівка - село, центр сільської Ради, розташоване за 12 км від районного центру. Залізнична станція на лінії Козятин-Жашків. Населення - 2263 чоловіка.
На території села міститься колгосп «Шлях до комуни», за яким закріплено 1097 га угідь, у т. ч. 837 га орної землі. Господарство спеціалізується на вирощуванні зернових культур і цукрових буряків.
Бригадира рільничої бригади колгоспу М. М. Рижук за вирощування високих урожаїв зернових у 1965 році нагороджено орденом Леніна, а за виробничі досягнення у восьмій п'ятирічці присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці. 1967 року її обрано депутатом Верховної Ради УРСР. У Денихівці є насінницький радгосп «Шевченківський», у користуванні якого 4079 га землі, в т. ч. 3317 га орної, та цукровий завод ім. Шевченка. За виробничі досягнення у восьмій п'ятирічці п'ять працівників радгоспу нагороджено орденами і медалями, в т. ч. Ф. С. Шевчук - орденом Леніна, С. І. Гончаренка - орденом Жовтневої Революції.
У селі - середня школа, палац культури, клуб, чотири бібліотеки, дільнична лікарня.
Село належало в XVII ст. княгині К. Сангушко з родини Денгофів. Звідси й походить його перша назва Денгофівка, яку згодом перейменовано на Денихівку.
В 1923 році при заводі й радгоспі створена спільна партійна організація. У роки Великої Вітчизняної війни в селі діяла підпільна група у складі С. С. Токіна, Г. Н. Дидикала, . К. Уманця, В. П. Кутасевича, М. О. Гуменюка, С. Й. Ткаченка та ін. Перед відступом фашистів з села підпільники запобігли знищенню цукрового заводу. Група підтримувала зв'язок з партизанським загоном «Іскра».

Денихівка