Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Малі Лисівці

Малі Лисівці - село, центр сільської Ради, розташоване за 15 км від районного центру. Населення - 1088 чоловік. Сільраді підпорядковане с. Миньківці.
У Малих Лисівцях міститься центральна садиба колгоспу їм. Леніна, за яким закріплено 3004 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 2811 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерновий;
розвинуто м'ясо-молочне тваринництво. Допоміжними галузями є садівництво й городництво. За самовіддану працю 8 передовиків виробництва нагороджено орденами й медалями.
У селі працюють восьмирічна школа, клуб, бібліотека, а також пологовий будинок і профілакторій.
Малі Лисівці вперше згадуються в історичних документах XVII ст. У 1886 році тут відбулися селянські виступи.
У Миньківцях наприкінці 1919 року містився штаб бригади Г. І. Котовського. В період тимчасової німецько-фашистської окупації в Малих Лисівцях діяла підпільна, Організація. Через деякий час на її базі створили партизанський загін, який очолив Г. П. Письменний. На явочній квартирі в селі гестапівці захопили командира другого Сквирського партизанського загону Т. Д. Богаченка і партизанку-розвідницю. Валєтову, яких спалили живцем. За бойові подвиги на фронтах Великої Вітчизняної війни 205 жителів села нагороджено орденами й ме далями СРСР.
Вихідцями з села є письменник, кандидат філологічних наук П. П. Лисюк і кандидат технічних наук В. П. Чвирук.

Малі Лисівці