Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Фастівець

Фастівець - село, центр сільської Ради, розташоване вздовж шосе Київ-Фастів, за 10 км від районного центру. Населення - 1294 чоловіка. Сільраді підпорядковані села Вінницькі Стави і Клехівка.
У Фастівці - центральна садиба колгоспу «Заповіт Ілліча», земельні угіддя якого становлять 3,3 тис. га, в т. ч. орної землі - 2,6 тис. га. Виробничий напрям господарства - вирощування зернових культур і цукрових буряків. Розвинуте м'ясо-молочне тваринництво.
За трудові успіхи 14 передовиків колгоспного виробництва нагороджені орденами й медалями, в т. ч. орденом Леніна - бригадир рільничої бригади І. М. Білецький і ланкова Г. С. Островська.
В селі є середня школа, будинок культури, 2 бібліотеки.
У 1905-1906 pp. у Фастівці відбулися заворушення селян. Улітку 1918 року селяни на чолі з С. Н. Горчинським розгромили загін німецьких окупантів. Для боротьби з денікінцями в 1919 році в селі був створений партизанський загін, яким командував Т. Т. Огій.
В липні-серпні 1846 року в селі перебував Т. Г. Шевченко, який працював у складі археологічної експедиції Київського університету. В селі народився О. І. Тхоржевський - Герой Радянського Союзу.
Біля с. Фастівця розташовані 26 високих могил. Одна з них називається Забродня, а дві - Черняковські могили. У 1845 році розкопано п'ять курганів, серед них відома могила скіфських часів «Переп'ят» (VI ст. до н. е.), в якій у дубовому саркофазі знайдено кілька скелетів, кістки коня, глиняний посуд, зброю тощо.

Фастівець