Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Вільна Тарасівка

Вільна Тарасівка - село, центр сільської Ради, розташоване за 9 км на північний захід від Білої Церкви і за 4 км від залізничного полустанку Гайок. Населення - 672 чоловіка. Сільській Раді депутатів трудящих підпорядковані населені пункти Володимирівка, Гайок, Терезине, Тетянівка та ім. Т. Г. Шевченка.

В селі знаходиться центральна садиба колгоспу ім. Ілліча, який має 1396,1 га сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1344,8 га орної землі. За трудові успіхи в сільськогосподарському виробництві орденами й медалями нагороджено 7 чоловік.
У Вільній Тарасівці є восьмирічна школа, будинок культури, бібліотека, фельдшерсько-акушерський пункт.
Територія сучасного села стала забудовуватися з 1923 року.
За мужність і відвагу, проявлені в боротьбі проти німецько-фашистських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни, орденами й медалями нагороджено 118 жителів села.

Терезине - селище, розташоване за 5 км від районного центру та залізничної станції Біла Церква, за 1 км від автомагістралі Київ - Одеса. Населення - 1503 чоловіка.
Тут розміщена Київська науково-дослідна станція тваринництва, створена 1929 року на базі відділу зоотехнії Київської крайової сільськогосподарської дослідної станції, заснованої 1917 року. 1930 року вона була підпорядкована Науково-дослідному інституту тваринництва Лісостепу й Полісся УРСР. Станція має 5 відділів, З лабораторії та дослідне господарство «Терезине» (площа землі 2430 га). Займається питаннями збільшення виробництва та поліпшення якості кормів, технології утримання і експлуатації тварин, відтворення поголів'я та вирощування молодняка, удосконалення прийомів годівлі та відгодівлі тварин, підвищення продуктивності тваринництва.
На основі досягнень науки виводяться лінії та родини високопродуктивних корів симентальської й чорнорябої породи, а також широко застосовується промислове схрещування.
«Терезине» - своєрідний університет, на досвіді якого вчаться і досягнення якого впроваджують у сільськогосподарське виробництво колгоспи і радгоспи всієї зони. Господарство станції часто відвідують делегації та екскурсії з різних районів області, республіки, а також із соціалістичних країн.
В селищі є середня школа, клуб, бібліотека, дільнична лікарня, аптека.
За видатні заслуги в піднесенні сільського господарства та перевиконання планів станцію 1940 року нагороджено орденом Трудового Червоного Прапора. За досягнення високих показників у підвищенні продуктивності тваринництва орденами й медалями СРСР нагороджено 57 чоловік, у т. ч. орденом Леніна - колишнього директора станції І. О. Давидова, головного зоотехніка А. К. Булаха, колишнього головного ветлікаря К. Т. Чарника, доярок А. Л. Потіху, А. С. Сінкевич, Д. С. Якименко. За значні успіхи в розвитку тваринництва, бригадиру племферми Ф. С. Висіцькому, дояркам К. Д. Тазаєвій, . М. Гарбузюк і скотареві Ф. В. Вакулянчику присвоєно звання Героя Соціалістичної Праці.
За мужність і відвагу, виявлені в боротьбі проти гітлерівських загарбників у роки Великої Вітчизняної війни, 71 жителя селища нагороджено орденами й медалями.

 

Вільна Тарасівка