Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


Малі Єрчики

Малі Єрчики - село, центр сільської Ради, розташоване на річці Роставиці (притока Росі), за 10 км від районного центру, за 1 км від залізниці Сквира - Попільня, на шосейному шляху, що зв'язує ці пункти. Населення - 987 чоловік.
У Малих Єрчиках міститься центральна садиба колгоспу «Комуніст», за яким закріплено 1612 га
сільськогосподарських угідь, у т. ч. 1491 га орної землі. Виробничий напрям господарства - зерново-буряковий; розвинуто тваринництво. Допоміжні галузі - садівництво, городництво, бджільництво та рибництво. За високі показники в роботі 5 трудівників нагороджено орденами й медалями.
У селі - восьмирічна школа, клуб, бібліотека.
В 1816 році кріпаки Малих Єрчиків та навколишніх сіл звернулися до губернських властей із скаргою на поміщиків за знущання, після чого у село були кинуті війська. Підчас революції 1905-1907 pp. тут розповсюджувалися революційні листівки.
У 1922 році в Малих Єрчиках було створено комсомольську організацію. В роки тимчасової німецько-фашистської окупації в селі діяла
підпільна група, якою керував комсомолець Т. О. Ільченко. До її складу входили Т. І. Шевчук, П. Ю. Яценко, І. М. Гайдамачук, П. П. Яценко, М. Л. Гайдамачук. За мужність і героїзм, виявлені на фронтах Великої Вітчизняної війни і в тилу ворога, 164 жителів села нагороджено орденами й медалями Радянського Союзу.
Поблизу Малих Єрчиків виявлено кургани часів Київської Русі.

Малі Єрчики