Якщо ви помітили помилку в тексті, будь ласка виділить її мишею і натисніть CTRL+ENTER Також ми будемо дуже вдячні Вам за підтримку нашого проекту і його додавання в будь-яку популярну соціальну мережу, представлену нижче
Код для вставки нашого посилання на сайт або блог можна узяти ТУТ
Пошук від


історія Київа, історія Київської області

історія Київа, історія Київської області

Київська область, будучи центральним регіоном України, майже завжди на рівні з самою столицею знаходилася у центрі історичних подій. І навіть відсутність обласного центру «де юре» не применшує тих величезних здобутків та надбань, які були досягнуті за всю історію Київа та історію Київської області. Саме тому, радий буду познайомити вас з історією краю, який незважаючи на близькість до столиці, має власний колорит, власне минуле і майже не поступається в цьому Києву.

Отже, якщо перескочити ті віхи століть, коли на території області панували поляни, трипільці, русичі, частково поляки, короткочасно французи, німці і т.д., та говорити про історію Київської області в складі УРСР, то слід починати з моменту її утворення, який відбувся 27 лютого 1932 року. На той момент, офіційно, обласним центром став Київ, хоча вже через деякий час йому надали особливого статусу, і він був виведений з підпорядкування обласного керівництва.

Та навіть незважаючи на втрату найбільшого міста в області, Київщина залишалася достатньо великою, хоча і це тривало не надто довго. Вже 15 жовтня того ж року, зі східних районів області утворили Чернігівську область. Ще через п’ять років, західні райони були відділені, в результаті чого була створена Житомирська область. Остаточного (сучасного) свого вигляду Київська область набула в 1954 році, коли її південні території були передані у володіння черкащан (так була утворена Черкаська обл.).

В силу того, що майже всі центральні історичні події зазвичай розвиваються в головних місцях регіону, а в даному випадку головне місто (мається на увазі Київ) вийшло з підпорядкування області, то для розуміння картини краю в цілому, варто розглянути історію інших міст.

Приміром, яскравим прикладом того, що відбувалося на Київщині за часів УРСР можна вважати історичні події пов’язані з другим найбільшим містом області – Білою Церквою. Так, це провінційне містечко свого часу подарувало країні таких двох відомих революціонерів як Симон Петлюра та Володимир Винниченко, які почали своє повстання саме в Білій Церкві.

За часів УРСР місто залишалося тихим і спокійним майже до семи десятих років (якщо не брати Корсунь-Шевченківську операцію 1944 року, яка відбувалася неподалік), коли тут, як і майже у всіх містах подібного типу почали розвивати промисловість. З появою найбільшого промислового підприємства «Білоцерківщини», тут «як грибочки» почали з’являтися і інші заводи, та фабрики. З рештою, з невеликого провінційного містечка, Біла Церква стала найбільшим промисловим містом краю.

Ще одним знаковим містом Київської області є Фастів. Як і Біла Церква, це місто свого часу героїчно боролося з німецькими окупантами, а згодом, можна сказати з руїн вибудувало свій сучасний зовнішній вигляд. На теренах часів УРСР воно також набуло більш індустріального вигляду, ніж мало до того. Проте, це не єдине чим воно прославилося, адже будучи неподалік столиці, в вісімдесятих роках він став одним з центральних міст націонал-демократичного руху.

Зрештою, майже таку саму історію мають інші міста регіону, з, мабуть, лиш тою різницею, хто з них яких героїв та діячів подарував країні. А таких на Київщині було чимало, починаючи від героїв Великої Вітчизняної Війни, та закінчуючи письменниками, художниками, та ліквідаторами трагедії на ЧАЕС, яких в даному районі – найбільше з поміж інших областей.

Історія Київа, історія Київської області, як і історія України, це в першу чергу видатні люди, які прославляють свій край не тільки в межах країни, а й на увесь світ. Зокрема вихідцями з київського регіону є український композитор Анатолій Горчинський (Фастів), письменник Олександр Дробаха (Вишгород), кінооператор Володимир Кудря (Бориспіль) і т.д. А якщо брати до уваги відомих особистостей які свого часу довгий період жили та працювали в Київській області, то їх перелік буде дуже довгим, і серед всіх можна зустріти таких персон як Антон Макаренко, Ліна Костенко, Павло Попович, і багато-багато інших, дисидентів, героїв радянського союзу, спортсменів, письменників, і інших діячів.

Все це каже про те, що Київська область у складі УРСР була дещо модернізована в промисловому плані, та не це є головною її заслугою. Більшість міст таки зберегли свою автентичність, та подарували нашій країні чимало відомих особистостей, які зрештою вплинули на створення Української держави. Саме цим і має пишатися Київщина!